Zycie i styl

Jak znaleźć motywację do działania?

Jak znaleźć motywację do działania?

Kiedy byliśmy młodsi, nauczyciel mógł nas zapytać, kim chcemy zostać, gdy dorośniemy. Mogliśmy odpowiedzieć: „Chcę być lekarzem!” lub „Chcę być astronautą!”. Teraz, gdy jesteśmy starsi i mądrzejsi, pytanie o to, jak znaleźć motywację, wydaje się bardziej palące. Nie tyle chodzi o znalezienie czegoś do zrobienia, co o znalezienie energii do działania. Jak zmotywować się na przykład do ćwiczeń?

Zrozum swoją motywację

Rozpoznanie, co sprawia, że czujesz się zmotywowany, to pierwszy krok do tego, by wiedzieć, jak się zmotywować. Jeśli próbujesz zerwać ze złym nawykiem, takim jak palenie, musisz dobrze zrozumieć, dlaczego chcesz rzucić palenie – wtedy będziesz mógł zastanowić się, jak wykorzystać tę informację przeciwko sobie.

Jeśli rzucenie palenia jest dla ciebie wystarczająco ważne, proces rzucania może stać się twoją motywacją – nie dlatego, że sprawia ci to przyjemność, ale dlatego, że wiesz, że jeśli tylko przez to przejdziesz, twoje życie zmieni się na lepsze. Nie zawsze jest to łatwa zmiana mentalności, ale może się udać, jeśli nauczysz się wykorzystywać siłę negatywnego myślenia.

Jeśli nie zareagujesz we właściwy sposób, gdy pojawi się okazja – jeśli nie wykorzystasz jej, czymkolwiek by ona nie była – najprawdopodobniej przegapisz coś, co mogłoby zmienić twoje życie na lepsze. Więc zawsze, gdy czujesz, że utknąłeś w rutynie lub czujesz stagnację, musisz zmusić się do działania. Więcej o rozwoju znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/ .