Zdrowie i uroda

Jak zadbać o zdrowy kręgosłup?

Jak zadbać o zdrowy kręgosłup?

Kręgosłup człowieka składa się z 33 kręgów, które są połączone więzadłami i chronione warstwą chrząstki. Kręgosłup chroni rdzeń kręgowy, który przekazuje sygnały do i z mózgu; w porozumieniu z mózgiem, rdzeń kręgowy kontroluje wszystkie dobrowolne i mimowolne ruchy w całym ciele.

Kręgosłup można podzielić na pięć odcinków: szyjny (szyja), piersiowy (górna część pleców), lędźwiowy (dolna część pleców), krzyżowy (obszar miednicy) i kość ogonowa (kość ogonowa). Chociaż wszystkie te regiony odgrywają ważną rolę w naszym codziennym życiu, większość ludzi myśli o dolnej części pleców jako o synonimie kręgosłupa. W rzeczywistości jest to błędne myślenie; odcinek lędźwiowy przenosi większość obciążeń, gdy siedzimy, stoimy, chodzimy lub biegamy. Dlatego tak ważne jest utrzymanie tego obszaru w zdrowiu i sile – w rzeczywistości zdrowy dolny odcinek pleców może sprawić, że wszystkie codzienne czynności staną się o wiele przyjemniejsze.

Na szczęście dla nas, utrzymanie zdrowego kręgosłupa jest dość łatwe. Pozostawanie aktywnym jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie jak najlepszego samopoczucia; ćwiczenia wzmacniają mięśnie i pomagają utrzymać zdrową gęstość kości. Ćwiczenia rozciągające są również świetnym sposobem na zapobieganie urazom.

Dodatkowo, Upewnij się, że śpisz na dobrym materacu i poduszce. Jeśli masz problemy ze snem, może to być spowodowane tym, że twój materac jest niewygodny lub stary. Dobry materac i poduszka będą wspierać szyję i plecy podczas snu, więc upewnij się, że twoje są wygodne przed pójściem do łóżka każdej nocy. Więcej o zdrowiu znajdziesz na stronie https://allbeauties.pl/ .