Zycie i styl

Jak wybrać odpowiednią nianię dla dziecka?

Jak wybrać odpowiednią nianię dla dziecka?

Wybór odpowiedniej niani to trudny wybór, ponieważ jest to osoba, która będzie najbardziej zaangażowana w wychowanie Twojego dziecka. Aby mieć pewność, że wybierasz właściwą, powinnaś wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Osobowość niani 

Jest to jeden z najważniejszych punktów przy wyborze niani dla Twojego dziecka. Twoje dziecko będzie spędzać większość swojego dnia z tą osobą, więc chcesz, aby był to ktoś, kto wie, jak być cierpliwym i miłym z dziećmi. Jeśli planujesz zatrudnić nastolatka, upewnij się, że ma dobre umiejętności komunikacyjne, lubi dzieci i prowadzi rozsądny styl życia.

Wykształcenie 

Nianie powinny mieć co najmniej dyplom ukończenia szkoły średniej lub jego odpowiednik oraz certyfikat szkolenia CPR (resuscytacja krążeniowo-oddechowa). Powinny również dobrze mówić po angielsku (lub w innym języku, który preferujesz). Co najważniejsze, niania powinna mieć dobre referencje od osób, które znasz i którym ufasz.

Historia pracodawcy

Musisz się upewnić, że niania ma zatrudnienie od ponad 2 lat. Co najważniejsze, upewnij się, że nigdy nie był zaangażowany w żadną działalność przestępczą i nie ma wobec niego toczących się spraw karnych. Najlepiej wybierz kogoś, kto ma doświadczenie w pracy z dziećmi od urodzenia.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .