Zdrowie i uroda

Jak sobie poradzić z bezdechem sennym?

Jak sobie poradzić z bezdechem sennym?

Bezdech senny to powszechne zaburzenie dotykające osoby, które chrapią. Dochodzi do niego, gdy drogi oddechowe danej osoby zamykają się lub zapadają podczas snu – powietrze nie jest w stanie swobodnie przepływać, a mózg reaguje budząc osobę, na krótko, aby mogła wziąć kolejny oddech. 

Cykl ten powtarza się przez całą noc, uniemożliwiając osobie cierpiącej na bezdech senny spokojny wypoczynek. Bezdech senny może być niebezpieczny – został powiązany z wysokim ciśnieniem krwi i chorobami serca – dlatego tak ważne jest jego leczenie. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy masz bezdech senny.

Wizyta u lekarza może pomóc Ci ustalić, czy masz bezdech senny, ponieważ będzie on w stanie zdiagnozować go za pomocą badania fizycznego, a także za pomocą niektórych testów, takich jak elektrokardiogram (EKG), a może nawet test zwany polisomnografią. Jeśli masz bezdech senny, istnieje kilka opcji leczenia dostępnych dla Ciebie, w tym noszenie maski, która obejmuje nos i usta w nocy, co zmusza do oddychania przez nos zamiast przez usta. Istnieje również wiele zmian w stylu życia, które mogą poprawić Twój stan, w tym unikanie alkoholu i środków uspokajających przed snem; utrata wagi, jeśli masz nadwagę; Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .