Zycie i styl

Jak wrócić do ćwiczeń po dłuższej przerwie?

Jak wrócić do ćwiczeń po dłuższej przerwie?

Myśl o powrocie do ćwiczeń po długiej przerwie może być zniechęcająca, ale wcale nie musi. Eksperci twierdzą, że kluczem jest ułatwienie sobie wejścia w nawyk.

* Znajdź czas i miejsce, które działa dla ciebie. Może to być przed pracą lub podczas lunchu. Niezależnie od pory dnia, którą wybierzesz, spróbuj zrobić to, gdy będziesz miał najwięcej energii.

* Celuj w krótkie okresy na początku. Można zacząć od zaledwie 5 minut dziennie, a następnie stopniowo zwiększać go do godziny lub więcej, jak przyzwyczaić się do rutyny ćwiczeń.

* Znajdź coś aktywnego, co lubisz robić. Jest bardziej prawdopodobne, żeby trzymać się reżimu ćwiczeń, a jeśli jest to coś zabawnego lub ciekawego, że dostaje Twoje serce pompowania i angażuje swój umysł, jak Zumba lub wspinaczki, ćwiczenia idą o wiele przyjemniej.,

* Wyznacz sobie realistyczne cele, opierając się na tym, do czego jesteś obecnie zdolny fizycznie, a nie na tym, co robiłeś przed laty. Jeśli bieganie wydaje się zbyt trudne na początku, zacznij od chodzenia lub chodzenia po schodach.

* Nie zapominaj o diecie i odżywianiu, które mogą mieć wpływ na to, jak dobrze zregenerujesz się po treningu i jak szybko Twój organizm na niego zareaguje.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .