Zycie i styl

Gdzie warto wyjechać na narty?

Gdzie warto wyjechać na narty?

Jeśli chodzi o narciarstwo, gorące miejsca w Europie są dobrze znane. W rzeczywistości te miejsca mają tak wielu odwiedzających, że niektóre ośrodki narciarskie stały się prawie zbyt zatłoczone dla ich własnego dobra. Jeśli szukasz miejsca na narty z mniejszymi tłumami, Włochy mogą być lepszym wyborem.

Włochy mają długą historię narciarstwa i tradycja ta trwa do dziś. Ośrodki narciarskie w całym kraju oferują zarówno nowym jak i doświadczonym narciarzom wiele możliwości korzystania z tej zimowej aktywności. Są też włoskie miasta, które warto odwiedzić, nawet jeśli nie jesteś narciarzem – w rzeczywistości mogą być lepszymi miejscami do odwiedzenia, jeśli nie lubisz sportów zimowych.

Największe włoskie pasmo górskie – Apeniny – jest domem dla kilku ośrodków narciarskich, które warto odwiedzić. Dolomity, które rozciągają się od Trentino-Alto Adige/Südtirol na północy do Abruzzo na południu, stanowią serce włoskiego narciarstwa.

Dla narciarzy, którzy nie chcą pozostać w jednym miejscu, ale w trakcie podróży po Włoszech odwiedzają różne ośrodki narciarskie, istnieje wiele innych możliwości. Na przykład w Dolomitach znajduje się 11 terenów narciarskich w odległości godziny lub dwóch od siebie. Więcej o sportach zimowych znajdziesz na stronie https://desporto.pl/ .