Zdrowie i uroda

Jak sobie poradzić z alergią na kosmetyki?

Jak sobie poradzić z alergią na kosmetyki?

Możesz mieć alergię na kosmetyki i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ponieważ jest to bardziej uogólniony rodzaj alergii. Najczęstszą przyczyną jest alergia na nikiel, metal często spotykany w biżuterii, zamkach błyskawicznych, a nawet telefonach komórkowych. 

Jeśli masz alergię na nikiel, możesz być również uczulona na kosmetyki, które zawierają nikiel jako składnik. Co prawda niektóre kosmetyki naturalne nie zawierają składników pozyskiwanych z ziemi, ale nadal mogą zawierać surowce i pochodne tych składników, które pochodzą z ziemi i nadal mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Chociaż alergia na kosmetyki nie jest w żadnym wypadku rzadka, wiele osób, które ją mają, nie zgłasza swoich objawów do swoich lekarzy, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że doświadczają reakcji. Zamiast tego zakładają, że to tylko sucha skóra lub trądzik.

Jakie są niektóre powszechne objawy? Jeśli doświadczasz zaczerwienienia, wysypki lub nierówności na twarzy po użyciu makijażu lub balsamu, możesz być uczulony na kosmetyki. Objawy mogą również obejmować swędzenie, obrzęk lub uczucie pieczenia wokół oczu i ust zawsze, gdy używasz makijażu lub szminki. W niektórych przypadkach, Twoje oczy mogą być wrażliwe na tusz do rzęs; jeśli makijaż dostanie się do Twoich oczu podczas używania tuszu do rzęs, istnieje szansa, że może to spowodować, że Twoje powieki będą opuchnięte. Jeśli doświadczysz takich objawów sprawdź czy to od kosmetyków i przestań ich używać bądź zgłoś się do alergologa. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://ohmadame.pl/ .