Dom

Jak zabezpieczyć szafki przed dziećmi?

Jak zabezpieczyć szafki przed dziećmi?

Zabezpieczenie szafek przed dziećmi to dużo pracy, ale zdecydowanie warto. W końcu ostatnią rzeczą, jakiej chcesz jako mama, jest to, aby Twoje dziecko dostało się do czegoś niebezpiecznego!

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zabezpieczyć swoje szafki przed dziećmi. Jeśli będą one używane tylko przez dorosłych, a Twoje dziecko nie jest jeszcze na etapie raczkowania, możesz po prostu usunąć wszelkie przedmioty, takie jak środki czystości, do których nie chcesz, aby miało dostęp. 

Jeśli są one używane zarówno przez dorosłych jak i dzieci, będziesz chciał podjąć pewne dodatkowe środki ostrożności. Zacznij od upewnienia się, że drzwi są zamknięte tak bardzo, jak to możliwe; jeśli nie używasz ich często, dobrym pomysłem jest umieszczenie kawałka drewna nad nimi lub postawienie ich na blokach, aby zawsze były zamknięte. Powinieneś również upewnić się, że wszystko, co mogłoby być niebezpieczne w przypadku połknięcia, znajduje się wysoko. Dotyczy to wszystkich bibelotów i wszystkiego innego, co mogłoby potencjalnie spaść z półek.

Jeśli Twoje szafki mają szklane drzwi, zapewnij dziecku gruby materiał (lub nawet tekturę), na który będzie mogło naciskać, zamiast tylko szkła – da mu to lepszą przyczepność, więc jeśli przypadkowo naciska zbyt mocno i wpadnie do szafki, nie zrobi sobie krzywdy! 

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .