Zdrowie i uroda

Jak pozbyć się celulitu?

Jak pozbyć się celulitu?

Cellulit to stan skóry, w którym komórki tłuszczowe znajdujące się przy powierzchni ciała napierają na tkankę łączną utrzymującą je na miejscu, powodując wgłębienia. Cellulit dotyka głównie kobiety, ale może pojawić się także u mężczyzn. Jest on spowodowany połączeniem genetyki i czynników związanych ze stylem życia, takich jak poziom hormonów, waga i dieta.

Do tej pory prawdopodobnie próbowałaś już wszystkiego, aby pozbyć się cellulitu – a przynajmniej widziałaś jego liczne reklamy w telewizji (czy wiesz, że pewien zabieg polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych?) Ale co, jeśli powiemy Ci, że istnieje jeden prosty trik, który pozwoli Ci pozbyć się cellulitu na zawsze?

Oto kroki:

Noś luźne ubrania z bawełny lub innej oddychającej tkaniny, które nie przylegają do skóry.

Pij dużo wody każdego dnia.

Jedz owoce i warzywa dla ich antyoksydantów, które pomagają zwalczać uszkodzenia komórek i usuwać toksyny z organizmu.

Wykonuj pięć minut delikatnych ćwiczeń dziennie, takich jak spacer lub bieg wokół bloku raz lub dwa razy.

Sekretny składnik? Śmiech! Badania pokazują, że śmiech zmniejsza poziom hormonów stresu w naszym organizmie, uwalnia endorfiny, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani, a nawet pomaga zwiększyć przepływ krwi do naszej skóry. Wszystko to pomoże utrzymać te dołeczki z dala od Twojego ciała. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .