Zdrowie i uroda

Jak dbać o farbowane włosy?

Jak dbać o farbowane włosy?

Życie jest pełne wyzwań, a kolorowe włosy mogą być wyzwaniem samym w sobie. Jest wiele rzeczy, które powinnaś wiedzieć o pielęgnacji włosów farbowanych. Oto kilka rad, które pomogą Ci zadbać o Twoje farbowane włosy:

1. Myj włosy jak najrzadziej 

To najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zapewnić trwałość swojego koloru. To fakt: woda + szampon = usuwanie koloru! Nawet jeśli czujesz się brudna (nie będzie), skóra głowy produkuje olejki, które utrzymują włosy w dobrym stanie. Jeśli myjesz zbyt często, oleje zostaną usunięte, a kolor wyblaknie.

2. Używaj szamponów bez siarczanów 

Siarczany to ostre detergenty znajdujące się w większości szamponów, które pozbawiają włosy i skórę głowy naturalnych olejków. To sprawia, że kolor szybciej blaknie i tworzy matowy wygląd. Wybierz szampon bez siarczanów lub o niskiej zawartości siarczanów, jak.

3. Nie używaj szamponów oczyszczających 

Szampony oczyszczające mają na celu usunięcie nagromadzonych produktów, takich jak produkty do stylizacji, lakier do włosów i żele. Zawierają one jednak surowsze składniki niż zwykłe szampony i mogą powodować wysuszenie lub podrażnienie, które może sprawić, że kolor będzie blaknąć szybciej niż zwykle.

Więcej urodowych porad znajdziesz na stronie https://wyjatkowystyl.pl/.