Zdrowie i uroda

Jak zadbać o nawilżenie ust?

Jak zadbać o nawilżenie ust?

Niedługo znowu ta pora roku – pogoda zrobi się coraz chłodniejsza, a w powietrzu będzie czuć chłód, ale nasze usta będą nadal gładkie jak nigdy dotąd. Ponieważ reszta naszej skóry staje się sucha i pomarszczona, chcemy wiedzieć: jak dbać o nawilżenie swoich ust? 

Aby zapobiec spierzchnięciu ust, warto sięgnąć po wazelinę, która przynosi natychmiastową ulgę. Choć dla niektórych może wydawać się zbyt ciężka, nakładamy ją na noc przed snem i budzimy się z miękkimi, całuśnymi ustami. 

Ale co zrobić, jeśli nie używasz produktu na bazie ropy naftowej? Warto wypróbować cukrowy peeling do ust. Peelingi cukrowe działają poprzez złuszczanie martwych komórek skóry – stymulują produkcję komórek, co oznacza, że Twoje usta będą powiększać się o nowe, zdrowe komórki, które lepiej zatrzymują wilgoć. Inną opcją jest użycie domowego peelingu z oliwy z oliwek i brązowego cukru (1 część oliwy z oliwek, 2 części brązowego cukru). Możesz również zastosować tę mieszankę, gdy jesteś pod prysznicem; szoruj usta tak samo, jak stopy czy kolana. 

Nie można również zapomnieć o pomadkach nawilżających, które kupisz w każdej drogerii. Dzięki nim będziesz mogła w każdej chwili pozbawić suchości swoje usta i cieszyć się ich pięknem. Więcej pielęgnacyjnych porad znajdziesz na stronie https://creastyle.pl/ .