Zycie i styl

Jak podziękować gościom za przybycie na ślub?

Jak podziękować gościom za przybycie na ślub?

Właśnie świętowałaś swój dzień ślubu, a teraz nadszedł czas, aby wysłać notatki z podziękowaniami. Będziesz chciała upewnić się, że Twoje podziękowania są osobiste i serdeczne, a jednocześnie, że są wystarczająco krótkie, abyś nie wyglądała jak nadgorliwa panna młoda. Oto kilka wskazówek dotyczących etykiety notatek z podziękowaniami za ślub:

– Staraj się, aby Twoje podziękowania zostały napisane w ciągu miesiąca od otrzymania prezentu. Dzięki temu nie będą one wyglądały jak przemyślenia lub próby napisania ich w ostatniej chwili.

– Trzymaj swoje notatki poniżej 100 słów. Nie chcesz, aby były one zbyt długie lub zbyt krótkie. Jeśli notatka jest bardzo krótka, czytelnik może nie wiedzieć, za co mu dziękujesz, chyba że w pierwszym zdaniu wyraźnie zaznaczono, że chodzi o prezent.

– Upewnij się, że przynajmniej jedna osoba z Twojej listy prezentów otrzyma podziękowania osobiście. Może to oznaczać podziękowanie rodzicom pana młodego poprzez uścisk dłoni lub uścisk, gdy udają się do swojego pokoju hotelowego po przyjęciu, lub może to oznaczać wysłanie odręcznej notatki bezpośrednio do gospodarza weselnego, od którego otrzymaliście prezenty na kilka tygodni przed wielkim dniem.

– Spersonalizuj każde ze swoich podziękowań tak bardzo jak to możliwe! Nie trzeba wiele – wystarczy użyć ich imion, wspomnieć coś konkretnego o danych osobach. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://glamourlife.pl/ .