Dom

Czym jest druk UV?

Czym jest druk UV?

Co to jest druk UV? Druk UV, znany również jako czarny atrament świetlny lub druk świecący w ciemności, to proces wykorzystujący specjalne atramenty do drukowania obrazów, które świecą w świetle ultrafioletowym. Ultra Violet to nowa, przełomowa technologia druku, która oferuje szybkość i zalety cenowe druku cyfrowego z wysoką jakością litografii offsetowej. Sam atrament zawiera fosfor, który absorbuje energię z otoczenia, a następnie uwalnia ją w postaci promieniowania. Zazwyczaj to promieniowanie jest niewidoczne dla człowieka, ale gdy patrzy się na nie przez filtr, taki jak czarne światło, atrament świeci.

Nietoksyczne, wodne farby mogą być drukowane na większości nowoczesnych pras komercyjnych wykorzystujących technologię offsetową. Drukarki atramentowe również zostały przystosowane, a niektóre modele z wyższej półki oferują możliwość druku UV.

Ponieważ tak wiele reklam ma na celu przyciągnięcie wzroku i zainteresowanie klienta, druk UV zapewnia środki do tworzenia przyciągających wzrok reklam, które nie wymagają specjalnych świateł lub źródeł zasilania, aby pokazać swój pełny potencjał. Reklama wydrukowana przy użyciu atramentów UV nadal wygląda świetnie w normalnych warunkach oświetleniowych – dopiero gdy do gry wchodzi czarne światło, dzieje się magia. Więcej o gadżetach znajdziesz na stronie https://gadges.pl/ .