Zdrowie i uroda

Pole dance – kiedyś i dziś

Pole dance – kiedyś i dziś

 

Pole dance to ciekawa forma aktywności fizycznej, która w ostatnim czasie cieszy się niemałą popularnością. Zajęcia pięknie modelują sylwetkę, wzmacniają mięśnie i zapewniają wyśmienitą zabawę. A jak się to wszystko zaczęło? Kiedy powstał pole dance? Jak wygląda dziś?

 

Krótka historia pole dance

 

Nurt pole dance zapoczątkowano w Chinach i Indiach około XII wieku. Pierwotnie była to dyscyplina przeznaczona dla mężczyzn. W Chinach akrobaci cyrkowi wykonywali rozmaite figury na palach ukrytych pod materiałem. Niestety sport prowadził do licznych kontuzji i okaleczeń – zwłaszcza otarć. 

 

W Indiach z kolei uprawiano tzw. Mallakhamba, czyli sport łączący jogę z elementami gimnastyki. Podobnie jak w Chinach ćwiczenia wykonywano na drewnianych palach. 

 

Pole dance zmieniał się na przestrzeni wieków. Przez długi czas kojarzony był z tańcem erotycznym. Dopiero w XX wieku zaczął przypominać to, z czym mamy do czynienia obecnie. Jak wygląda współczesny pole dance?

 

Pole dance obecnie

 

Współczesny pole dance to dyscyplina sportowa polegająca na wykonywaniu nieszablonowych figur na specjalnej, pionowej rurze. Wbrew pozorom jest to skomplikowana i wymagająca aktywność fizyczna. Do ćwiczeń pole dance potrzeba mnóstwo siły, dobrej koordynacji ruchowej i świetnej kondycji. 

 

Kluczowy w pole dance jest odpowiedni strój, który zapewnia najwyższy komfort i pełne bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Stój do pole dance musi być skąpy. Ciało zapewnia bowiem najlepszą przyczepność do rury. W krótkich spodenkach i topach najłatwiej wykonywać skomplikowane figury i triki. 

 

Na stronie https://eaglepolewear.pl/ znajdziesz stroje do pole dance zaprojektowane z najwyższą dbałością o detale z przyjemnych w dotyku materiałów. Krótkie spodenki i topy doskonale dopasowują się do sylwetki, zapewniając pełen komfort w każdej sytuacji. Stroje nie krępują ruchów i nie obcierają skóry.