Biznes

Parametry skanowania 3D

Parametry skanowania 3D

Parametry skanowania 3D są w dużej mierze uzależnione od tego, jakie parametry ma sam skaner. Oczywiście w przypadku wykonywania profesjonalnych pomiarów liczy się również sam przedmiot skanowania, a także to, kto je wykonuje, jednak to właśnie parametry są czynnikiem, który odpowiada za sposób przeprowadzenia całej realizacji. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem skanera 3D, który będzie odpowiedni do naszych potrzeb bądź też, potrzebujemy wykonać sam proces skanowania to jest kilka kwestii, które powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Przede wszystkim podejmując decyzję odnośnie zakupu skanera 3D powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka technologia będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Najpopularniejszymi skanerami są te, działające w technologii światła strukturalnego, a także laserowe. Oba rozwiązania technologiczne cechują się dużą szybkością i precyzją skanowania, jednak jeśli nasza realizacja ma zostać wykonana bardzo szybko to wtedy lepiej będzie zdecydować się na skaner w technologii światła strukturalnego, jeśli jednak zależy nam na bardzo dużej precyzji i mamy do zeskanowania wiele istotnych detali to lepiej będzie wybrać skaner laserowy.

Kolejną kwestią, która bardzo często jest niewystarczająco doceniana, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego oprogramowania do skanowania 3D jest dostępność oprogramowania, w którym będziemy mogli obrobić nasze dane. Ważne jest, aby oprogramowanie to było w pełni kompatybilne ze skanerem i pozwalało na wykorzystanie pełnego potencjału naszego skanowania. Oprogramowanie powinno też być proste i intuicyjne w obsłudze. Są to najważniejsze kwestie, które pozwolą nam na stworzenie modeli 3D w szybki i bezproblemowy sposób.

Powyższe kwestie determinują parametry skanowania 3D. Oczywiście na uwadze zawsze powinniśmy mieć także dodatkowe czynniki, takie jak chociażby warunki zewnętrzne czy też umiejętności osoby wykonującej skanowanie 3D. Najważniejsze, abyśmy potrafili jak najlepiej oszacować sposób przeprowadzenia usługi, tak aby mogła ona być jak najbardziej profesjonalna i miarodajna.