Zycie i styl

Co należy zrobić, gdy widzisz zamknięte dziecko w samochodzie?

Co należy zrobić, gdy widzisz zamknięte dziecko w samochodzie?

Jeśli widzisz dziecko zamknięte w samochodzie, ważne jest, aby działać szybko – powinieneś od razu zadzwonić pod numer 911. Jeśli na zewnątrz jest gorąco, a dziecko jest samo, temperatura może szybko wzrosnąć – nawet w ciągu zaledwie 10 minut temperatura wewnątrz może wzrosnąć do 46 stopni Celsjusza. 

Ciało dziecka nagrzewa się trzy do pięciu razy szybciej niż ciało osoby dorosłej. W ciągu zaledwie 60 minut upał może spowodować udar cieplny, a nie liczymy nawet czasu, zanim je zauważysz. Nawet jeśli na zewnątrz jest zimno, dzieci nadal mogą cierpieć na hipotermię w zamkniętym samochodzie. Nie zakładaj, że tylko dlatego, że dziecko wydaje się być w porządku, że jest w porządku.

Jeśli w pobliżu zamkniętego samochodu z dzieckiem znajdują się inne osoby i nikt nie reaguje na Twoją troskę o ich bezpieczeństwo, niech ktoś inny zadzwoni pod numer 911, a Ty zostań tam, by robić hałas i czuwać nad sytuacją do czasu przybycia pomocy. Jeśli w pobliżu nie ma nikogo innego, kto mógłby zadzwonić pod numer 911, a Ty obawiasz się opuścić miejsce zdarzenia, zanotuj markę i model samochodu (lub zanotuj jego numer rejestracyjny), zanotuj wszelkie cechy identyfikujące osobę, która zostawiła dziecko w samochodzie (jeśli jest w stanie), a także wszelkie inne informacje na temat sytuacji (takie jak miejsce, w którym się znajduje). Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie https://beautyride.pl/