Biznes

Audyt strony internetowej

Audyt strony internetowej

Audyt strony internetowej to pełny przegląd strony internetowej. Profesjonalny audyt strony internetowej zidentyfikuje mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia dla strony.

Audyt witryny może pomóc w poprawie bezpieczeństwa witryny, rankingu w wyszukiwarkach, doświadczeniu użytkownika, współczynnikach konwersji i nie tylko. Możesz dowiedzieć się, co robią Twoi konkurenci, aby tworzyć lepsze strony internetowe, które generują większe przychody.

Audyt witryny pomaga firmom zidentyfikować obszary, w których można ulepszyć ich witryny, takie jak znajdowanie starych lub nieistotnych treści lub optymalizacja stron internetowych w celu zapewnienia lepszych wrażeń użytkownikom.

Aby strona internetowa była dostępna i przyjazna dla użytkownika, projektanci stron internetowych muszą patrzeć na problemy z perspektywy botów. Audyt strony internetowej może pomóc im zidentyfikować te problemy.

W standardowym audycie strony internetowej wykryte są następujące rodzaje problemów:

– Błędy 404 – indeksowanie – problemy z plikiem robots.txt – dostępność treści – wydajność serwera

Wiele witryn korzysta z prawidłowego kodu W3c i znaczników schematu, co ułatwia robotom indeksującym dostęp do treści i jej indeksowanie. Jednak nie wszystkie strony internetowe stosują te praktyki. Jednym z powszechnych problemów, które często można znaleźć podczas audytu witryny, są uszkodzone linki i brakujące treści na niektórych stronach, które mogą wpływać na użyteczność.

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była skutecznie indeksowana przez boty wyszukiwarek, musisz zbadać ją z tej perspektywy w czym może pomóc zespół specjalistów.