Dom

Jakie wybrać rośliny dla alergików?

Jakie wybrać rośliny dla alergików?

Kiedy cierpisz na alergie, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wprowadzić więcej alergenów do domu. Ale dodanie zielonego akcentu do wystroju nigdy nie jest złym pomysłem, a niektóre rośliny mogą pomóc w usunięciu zanieczyszczeń z powietrza.

Najbardziej popularną rośliną domową dla osób z alergią jest bluszcz angielski. Jest to wolno rosnąca winorośl, która produkuje małe białe kwiaty na wiosnę i ma głęboko zielone liście, które zmieniają kolor na czerwono-fioletowy jesienią, kiedy ma tendencję do utraty liści. Roślina ta pochłania formaldehyd, tlenek węgla i ksylen, wszystkie powszechne zanieczyszczenia znajdujące się w środkach czystości i farbach.

Rośliny domowe o liściach są kolejnym ulubieńcem alergików; aloes jest jedną z nich. Znana jest ze swoich właściwości leczniczych – żel w jej liściach może być używany do leczenia oparzeń – ale również usuwa z powietrza substancje chemiczne, takie jak formaldehyd i benzen, a w nocy oddaje tlen.

Benjamin Franklin tak bardzo kochał paprocie, że zlecił wykonanie tapety wzorowanej na tej pięknej roślinie. Jest ona również jedną z najlepszych w filtrowaniu toksyn z powietrza. Jej liście mają tendencję do zwisania w dół, zbierając cząsteczki kurzu i zatrzymując wilgoć, która może prowadzić do rozwoju pleśni, jeśli pozostanie bez kontroli. 

Więcej o ogrodzie i roślinach znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/ .