Dom

Jak wyczyścić materac?

Jak wyczyścić materac?

Czyszczenie materaca jest trudnym, ale ważnym zadaniem podczas domowych porządków. Jeśli jesteś jak większość ludzi, spędzasz w łóżku około jednej trzeciej swojego życia – warto więc podjąć wysiłek, aby utrzymać go w czystości i świeżym zapachu.

Jeśli masz zwykły materac (w przeciwieństwie do futonu lub materaca powietrznego), najlepiej jest unikać używania wody do jego czyszczenia. Materace są wykonane z materiałów, które mogą zostać uszkodzone przez wilgoć i oleje. Zamiast tego spróbuj użyć odkurzacza z przystawką do węża, aby zassać kurz, brud i inne cząstki. Ta metoda pomoże również złagodzić zatory spowodowane przez roztocza. Możesz również użyć worków do odkurzacza ze specjalnymi filtrami, które nadają się do odkurzania materacy.

Usuwając plamy z materaca, unikaj stosowania wszelkiego rodzaju środków czyszczących zawierających wybielacze lub amoniak – z czasem mogą one spowodować odbarwienie materaca. Dobrym sposobem na pozbycie się plam jest posypanie ich sodą oczyszczoną, a następnie odczekanie około 24 godzin przed odkurzeniem. Gdy soda oczyszczona zostanie usunięta, odkurz ponownie, aby usunąć wszelkie pozostałe ślady plamy.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://lovihomi.pl/ .