Aktualności

Ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie

Źródło: https://lublin.ekotaxi.pl

Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.

Eko Taxi poleca ładne miejsca w Lublinie

Ładne miejsca w Lublinie na pewno można znaleźć w starszej, zabytkowej części miasta. Znajduje się tu i kilka obiektów stanowiących główne atrakcje turystyczne, które nieodmiennie zachwycają jednak swoim wyglądem. Coś dla siebie odnajdą przy tym i entuzjaści poznawania kultury regionu czy przebywania na łonie natury. Oto przegląd wybranych punktów spośród znacznie szerszej listy obszarów, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Stare Miasto

Tutejsze Stare Miasto jednak naprawdę wyjątkowe i wspaniale położone. Widoczny jest tutaj średniowieczny układ urbanistyczny, a wiekowe kamienice absolutnie zachwycają detalami wykończeniowymi, zwłaszcza że znaczna część budynków jest bardzo zadbana, lecz przy utrzymaniu pełnej autentyczności. Spacer po tutejszych uliczkach i zaułkach jest nie tylko urokliwy i pozwala zapoznać się z historią Lublina, ale przede wszystkim jest niesamowitym przeżyciem estetycznym.

Zamek Lubelski

Jest to bezwzględnie najbardziej rozpoznawalny zabytek miasta i trudno się dziwić, zwłaszcza że zamek jest mocno wyeksponowany, gdyż znajduje się na wzgórzu. Jego historia sięga aż XII wieku, lecz na przestrzeni lat budynek ulegał zmianom, był nawet przebudowany, nawiązując do stylu renesansowego, choć obecnie można go już oglądać w zdecydowanie nowszym wydaniu. Dziś jest to główna siedziba Muzeum Lubelskiego, ale przede wszystkim budowla robi ogromne wrażenie z zewnątrz, więc będąc w Lublinie, koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Archikatedra Lubelska

Tutejsza archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty jest naprawdę obszerna i widowiskowo prezentuje się już od zewnątrz. Obiekt budowany był w latach 1586-1604, ale potem kilkukrotnie ulegał sporym zmianom, choćby w 1752 r. po słynnym pożarze. Chcąc docenić piękno tego kościoła, na pewno warto zajrzeć do środka, gdzie odnajdziesz freski namalowane przez Józefa Meyera, XVII-wieczny ołtarz główny oraz wiele przedmiotów niekoniecznie związanych oryginalnie z tą świątynią, w tym choćby takie przeniesione w XIX w. z kościoła św. Michała.